D66 wil kleuters Engels leren
D66-leider Alexander Pechtold vindt dat alle kinderen als kleuter al in contact moeten worden gebracht met de Engelse taal. Hij wil dat op alle basisscholen vanaf de kleutertijd aandacht is voor het Engels.
Nu geven ‘nog maar’ driehonderd scholen Engels vanaf de komst van de leerling. ‘In een open en internationaal gericht land als Nederland is kennis van wereldtaal nummer 1 voor ieder kind van groot belang. Hier geldt eens te meer: jong geleerd is oud gedaan’, zei Pechtold woensdag ter gelegenheid van het verschijnen van een digitale lesmethode Engels voor kinderen van vier tot acht jaar.
‘Wanneer we kleuters spelenderwijs vertrouwd maken met het Engels, geeft ze dat een betere uitgangspositie voor de rest van hun carrière. Bovendien krijgen ze via bijvoorbeeld internet, televisie en de muziekindustrie al op steeds jongere leeftijd met Engels te maken.’
Niemand kan eigenlijk zonder Engels, vindt de D66-voorman: ‘Denk bijvoorbeeld aan een automonteur. Die moet de handleidingen in het Engels bestuderen en volgt de nieuwste ontwikkelingen in zijn vak op internet eveneens in het Engels.’
Lees meer over de nieuwe lesmethode in Prima PO nummer 3!
Meer berichten
Geen Cito-toets meer in februari?
Dit is waarchijnlijk het laatste jaar dat de Cito-toets in de oude vorm wordt afgenomen.
lees verderEngels op de basisschool
Hogeschool Zeeland heeft een aantal basisschoolleerlingen ontvangen om voorlichting te geven over het vak Engels.
lees verderAlcoholvoorlichting door scholieren
Havo leerlingen geven voorlichting over alcohol aan basisschoolleerlingen…
lees verderPrestatieafspraken Basisonderwijs
Om de kwaliteit van basisscholen te verhogen en het onderwijspersoneel te verbeteren worden er prestatieafspraken…
lees verderScholieren groep 5 rekenen beter
Leerlingen in groep 5 van het basisonderwijs zijn beter gaan rekenen.
lees verderKlas weggepest
In het Zeeuwse Rilland is een complete basisschool klas weggepest. Groep 4 van basisschool De Reigersberg is opgeheven…
lees verderChristelijke lesmethode homoseksualiteit
Er komt een nieuwe lesmethode over homoseksualiteit voor het christelijk onderwijs.
lees verderLeraar krijgt beroepsverbod
Een 26-jarige leraar is een verbod van vijf jaar opgelegd voor het lesgeven aan kinderen.
lees verderKwaliteitsoverzicht basisscholen
De gemeente Amsterdam stuurt een kwaliteitsoverzicht van basisscholen in de stad naar jonge ouders.
lees verderKinderboeken met magie geweerd
Op protestants-christelijke basisscholen worden leesboeken over magie vaak geweerd onder druk van ouders.
lees verder







