Prima PO Header

Is tweetalig basisonderwijs nodig?

Loading ... Loading ...

Laatste reacties







Agenda


RSS 2.0

10-02-2010, 11:39 [ Geen reacties ]

Eenderde leerlingen op de basisschool heeft wratten

Ruim een derde van de basisschoolkinderen heeft wratten. In sommige groepen heeft zelfs twee derde van de leerlingen een of meer van die knobbeltjes. ,,Het virus is erg besmettelijk. Uit ons onderzoek kwam naar voren dat het zich vooral verspreidt binnen gezinnen en klassen”, zei onderzoeker Sjoerd Bruggink van het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC).

Uit de resultaten blijkt dat kinderen door te gymen met blote voeten, te douchen in openbare ruimten of te zwemmen niet eerder wratten krijgen. Wel gebeurt dat als een broertje, zusje of klasgenoot ze ook heeft. Het virus kan zich verspreiden via bijvoorbeeld handdoeken, omdat het uit de goedaardige wildgroei van de huid lekt. Voorlichting moet zich vooral richten op het voorkomen van besmetting binnen gezinnen en in schoolklassen. Een pleister over het knobbeltje kan al mogelijk ellende voorkomen, suggereert Bruggink.

De onderzoekers bekeken de handen en voeten van 1465 kinderen van 4 tot en met 12 op vier basisscholen. Hieruit kwam naar voren dat leerlingen met een blanke huid eerder wratten hebben dan bijvoorbeeld hun Aziatische, Turkse en Marokkaanse leeftijdsgenootjes. Ook neemt van 4 tot 9 jaar het aantal wratten toe. ,,Vanaf het negende jaar blijft het stabiel.” Kinderen hebben vooral wratten aan voeten of handen. In mindere mate hebben ze bobbels aan zowel voeten als handen.

Volgens Bruggink hebben kinderen er veel last van. ,,Ze worden ermee gepest. De wrat zit in de weg of doet pijn met bijvoorbeeld lopen. Het kan geen kwaad, maar is wel irritant.”

Ook de ouders moesten een vragenlijst invullen. Daaruit bleek dat die niet altijd wratten herkennen, vooral niet aan de voeten. Meer dan de helft van de ouders zag een knobbel over het hoofd.

Share

Print This Post
plaats een reactie



Meer berichten

Geen Cito-toets meer in februari?
2012-02-02 13:56:21

Geen Cito-toets meer in februari?

Dit is waarchijnlijk het laatste jaar dat de Cito-toets in de oude vorm wordt afgenomen.

lees verder
Engels op de basisschool
2012-01-31 17:14:26

Engels op de basisschool

Hogeschool Zeeland heeft een aantal basisschoolleerlingen ontvangen om voorlichting te geven over het vak Engels.

lees verder
Alcoholvoorlichting door scholieren
2012-01-23 12:19:41

Alcoholvoorlichting door scholieren

Havo leerlingen geven voorlichting over alcohol aan basisschoolleerlingen…

lees verder
Prestatieafspraken Basisonderwijs
2012-01-23 11:48:38

Prestatieafspraken Basisonderwijs

Om de kwaliteit van basisscholen te verhogen en het onderwijspersoneel te verbeteren worden er prestatieafspraken…

lees verder
Scholieren groep 5 rekenen beter
2012-01-23 11:11:37

Scholieren groep 5 rekenen beter

Leerlingen in groep 5 van het basisonderwijs zijn beter gaan rekenen.

lees verder
Klas weggepest
2012-01-16 16:00:37

Klas weggepest

In het Zeeuwse Rilland is een complete basisschool klas weggepest. Groep 4 van basisschool De Reigersberg is opgeheven…

lees verder
Christelijke lesmethode homoseksualiteit
2012-01-10 10:56:19

Christelijke lesmethode homoseksualiteit

Er komt een nieuwe lesmethode over homoseksualiteit voor het christelijk onderwijs.

lees verder
Leraar krijgt beroepsverbod
2012-01-10 10:42:46

Leraar krijgt beroepsverbod

Een 26-jarige leraar is een verbod van vijf jaar opgelegd voor het lesgeven aan kinderen.

lees verder
Kwaliteitsoverzicht basisscholen
2011-12-13 09:57:46

Kwaliteitsoverzicht basisscholen

De gemeente Amsterdam stuurt een kwaliteitsoverzicht van basisscholen in de stad naar jonge ouders.

lees verder
Kinderboeken met magie geweerd
2011-11-29 15:53:43

Kinderboeken met magie geweerd

Op protestants-christelijke basisscholen worden leesboeken over magie vaak geweerd onder druk van ouders.

lees verder




Plaats een reactie