Prima PO Header

Is tweetalig basisonderwijs nodig?

Loading ... Loading ...

Laatste reacties







Agenda


Opleidingen & Cursussen







RSS 2.0

16-02-2010, 12:46 [ 1 reactie ]

Gedragsproblematiek vast onderdeel lerarenopleiding

Scholen en leraren moeten meer kennis verkrijgen over de omgang met kinderen met gedragsproblemen. Daarom moet gedragsproblematiek een vast onderdeel worden van elke lerarenopleiding. Dat adviseert de Onderwijsraad in het advies ‘De school en leerlingen met gedragsproblemen’.

Leraren moeten in hun opleiding genoeg informatie krijgen over gedragsproblemen, zodat ze deze op tijd kunnen signaleren. Hierdoor kan de hulp en onderwijs snel op een leerling worden aangepast. Te gemakkelijk wordt nu soms een kind een bepaald etiket opgeplakt zonder dat sprake is van die stoornis. Vanuit het speciaal onderwijs, waar veel meer expertise huist, kan hierbij actiever hulp worden aangeboden dan nu gebeurt.
Leerkrachten moeten in vooropleiding of bijscholing zoveel mogelijk handvatten krijgen aangereikt om zelf een eerste antwoord te hebben op verschillende gedragsproblemen in de klas.

Share

Print This Post
plaats een reactie



Meer berichten

Geen Cito-toets meer in februari?
2012-02-02 13:56:21

Geen Cito-toets meer in februari?

Dit is waarchijnlijk het laatste jaar dat de Cito-toets in de oude vorm wordt afgenomen.

lees verder
Engels op de basisschool
2012-01-31 17:14:26

Engels op de basisschool

Hogeschool Zeeland heeft een aantal basisschoolleerlingen ontvangen om voorlichting te geven over het vak Engels.

lees verder
Alcoholvoorlichting door scholieren
2012-01-23 12:19:41

Alcoholvoorlichting door scholieren

Havo leerlingen geven voorlichting over alcohol aan basisschoolleerlingen…

lees verder
Prestatieafspraken Basisonderwijs
2012-01-23 11:48:38

Prestatieafspraken Basisonderwijs

Om de kwaliteit van basisscholen te verhogen en het onderwijspersoneel te verbeteren worden er prestatieafspraken…

lees verder
Scholieren groep 5 rekenen beter
2012-01-23 11:11:37

Scholieren groep 5 rekenen beter

Leerlingen in groep 5 van het basisonderwijs zijn beter gaan rekenen.

lees verder
Klas weggepest
2012-01-16 16:00:37

Klas weggepest

In het Zeeuwse Rilland is een complete basisschool klas weggepest. Groep 4 van basisschool De Reigersberg is opgeheven…

lees verder
Christelijke lesmethode homoseksualiteit
2012-01-10 10:56:19

Christelijke lesmethode homoseksualiteit

Er komt een nieuwe lesmethode over homoseksualiteit voor het christelijk onderwijs.

lees verder
Leraar krijgt beroepsverbod
2012-01-10 10:42:46

Leraar krijgt beroepsverbod

Een 26-jarige leraar is een verbod van vijf jaar opgelegd voor het lesgeven aan kinderen.

lees verder
Kwaliteitsoverzicht basisscholen
2011-12-13 09:57:46

Kwaliteitsoverzicht basisscholen

De gemeente Amsterdam stuurt een kwaliteitsoverzicht van basisscholen in de stad naar jonge ouders.

lees verder
Kinderboeken met magie geweerd
2011-11-29 15:53:43

Kinderboeken met magie geweerd

Op protestants-christelijke basisscholen worden leesboeken over magie vaak geweerd onder druk van ouders.

lees verder


Reacties (1)

In het SO is veel meer expertise aanwezig. Logisch. En daarnaast beschikken zij over nog veel meer zaken die in het reguliere onderwijs niet voorhanden zijn. Daardoor kunnen zij passend onderwijs bieden.
Het reguliere onderwijs maakt daarmee een voorzichtige start. Maar deze start zou veel dynamischer en succesvoller zijn geweest als er ruim vantevoren was nagedacht door alle geleerden wat nodig was in het reguliere onderwijs om het een kans van slagen te geven. Vantevoren “passend” investeren, in kennis, vaardigheden, houding, samenwerking tussen SBO/SO en regulier onderwijs en in middelen.
Dan hoeft de Onderwijsraad nu en in de toekomst niet een open deur nog verder te openen. En had de leerkracht voor een groep van 28-32 leerlingen zich competent, autonoom en gewaardeerd gevoeld. Het gevoel te kort te schieten richting AL je leerlingen is groot. Het komt je werkplezier , je drive, niet ten goede. Bij passend onderwijs wordt gekeken naar de onderwijsbehoefte van het kind, wat het nodig heeft om zich te ontwikkelen. Wat heeft er voor gezorgd dat er niet op deze manier naar het reguliere onderwijs is gekeken?



Plaats een reactie