Schoolpleinen dicht door klachten omwonende
Scholen in Alphen aan den Rijn krijgen mogelijk te horen dat hun pleinen buiten schooltijd niet langer open mogen zijn. Dat was de uitspraak van de bestuursrechter naar aanleiding van een klacht over geluidsoverlast.
Een bewoner had geklaagd over het geluid van spelende kinderen. Hij vond in het bestemmingsplan dat het schoolplein na schooltijd niet open mag zijn en kreeg vorige week gelijk van de bestuursrechter.
Sinds 2005 moedigt de gemeente juist scholen aan om hun schoolpleinen open te houden na schooltijd. De gemeente betreurt de uitspraak, maar respecteert deze ook.
De sleutelbewaarder van het hek rond de Sweelinckschool, Ron Zandvliet, is een handtekeningenactie begonnen.
Meer berichten
Geen Cito-toets meer in februari?
Dit is waarchijnlijk het laatste jaar dat de Cito-toets in de oude vorm wordt afgenomen.
lees verderEngels op de basisschool
Hogeschool Zeeland heeft een aantal basisschoolleerlingen ontvangen om voorlichting te geven over het vak Engels.
lees verderAlcoholvoorlichting door scholieren
Havo leerlingen geven voorlichting over alcohol aan basisschoolleerlingen…
lees verderPrestatieafspraken Basisonderwijs
Om de kwaliteit van basisscholen te verhogen en het onderwijspersoneel te verbeteren worden er prestatieafspraken…
lees verderScholieren groep 5 rekenen beter
Leerlingen in groep 5 van het basisonderwijs zijn beter gaan rekenen.
lees verderKlas weggepest
In het Zeeuwse Rilland is een complete basisschool klas weggepest. Groep 4 van basisschool De Reigersberg is opgeheven…
lees verderChristelijke lesmethode homoseksualiteit
Er komt een nieuwe lesmethode over homoseksualiteit voor het christelijk onderwijs.
lees verderLeraar krijgt beroepsverbod
Een 26-jarige leraar is een verbod van vijf jaar opgelegd voor het lesgeven aan kinderen.
lees verderKwaliteitsoverzicht basisscholen
De gemeente Amsterdam stuurt een kwaliteitsoverzicht van basisscholen in de stad naar jonge ouders.
lees verderKinderboeken met magie geweerd
Op protestants-christelijke basisscholen worden leesboeken over magie vaak geweerd onder druk van ouders.
lees verder







