Voorwaardelijke taakstraf schooldirecteur
De politierechter in Middelburg heeft vrijdag de 53-jarige J. D., directeur van de Groen van Prinstererschool in Scherpenisse, een voorwaardelijke taakstraf van dertig uur opgelegd. D. werd schuldig bevonden aan het mishandelen van een 12-jarige leerling op 30 maart vorig jaar.
Tegen de directeur was een taakstraf van dertig uur en het betalen van 100 euro schadevergoeding geëist. In zijn vonnis motiveerde de politierechter zijn beduidend lagere sanctie door te stellen dat D. door alle commotie en media-aandacht al flink is gestraft.
De leerling zou bekend hebben gestaan als lastig en moeilijk en zou veelvuldig geweigerd hebben te gehoorzamen. Op de bewuste dag moest de jongen de deur openhouden om de klassen naar binnen te laten gaan. Toen ook hij naar binnen moest, zou hij tijd hebben willen rekken. De directeur had schoon genoeg van het gedrag van de jongen, pakte hem stevig bij zijn trui en duwde hem onder het uiten van vermaningen naar binnen.
In het klaslokaal zou een tweede incident hebben plaatsgevonden, maar dat heeft geen van de klasgenoten gezien. D. zou de jongen met twee handen bij de keel hebben gepakt, ook zo hebben opgetild en de klas hebben uitgedragen. De politierechter achtte dit feit niet bewezen.
Dat D. de jongen niet opzettelijk pijn wilde doen, nam de politierechter direct aan. ,,Maar als u iemand stevig bij de trui pakt, bestaat de kans dat dat wél pijn kan doen en dat risico heeft u dan ook genomen”, hield de politierechter de schooldirecteur voor. Juridisch gezien is daarmee sprake van mishandeling, aldus de rechter.
Meer berichten
Geen Cito-toets meer in februari?
Dit is waarchijnlijk het laatste jaar dat de Cito-toets in de oude vorm wordt afgenomen.
lees verderEngels op de basisschool
Hogeschool Zeeland heeft een aantal basisschoolleerlingen ontvangen om voorlichting te geven over het vak Engels.
lees verderAlcoholvoorlichting door scholieren
Havo leerlingen geven voorlichting over alcohol aan basisschoolleerlingen…
lees verderPrestatieafspraken Basisonderwijs
Om de kwaliteit van basisscholen te verhogen en het onderwijspersoneel te verbeteren worden er prestatieafspraken…
lees verderScholieren groep 5 rekenen beter
Leerlingen in groep 5 van het basisonderwijs zijn beter gaan rekenen.
lees verderKlas weggepest
In het Zeeuwse Rilland is een complete basisschool klas weggepest. Groep 4 van basisschool De Reigersberg is opgeheven…
lees verderChristelijke lesmethode homoseksualiteit
Er komt een nieuwe lesmethode over homoseksualiteit voor het christelijk onderwijs.
lees verderLeraar krijgt beroepsverbod
Een 26-jarige leraar is een verbod van vijf jaar opgelegd voor het lesgeven aan kinderen.
lees verderKwaliteitsoverzicht basisscholen
De gemeente Amsterdam stuurt een kwaliteitsoverzicht van basisscholen in de stad naar jonge ouders.
lees verderKinderboeken met magie geweerd
Op protestants-christelijke basisscholen worden leesboeken over magie vaak geweerd onder druk van ouders.
lees verder







